Dette kommer i neste Halo 5-oppdatering

Tekst: Tor Erik Dahl
Publisert 2016-05-02

Siden lenge før lanseringen av Halo 5: Guardians har det vært kjent at utvikler 343 Industries skal slippe alt av innholdsoppdateringer gratis. Dette er fordi de ikke ønsker å splitte spillerne, og dette skal de fortsette med. I et nytt blogginnlegg på Halo Waypoint kan vi se en liste med hva den neste oppdateringen vil inneholde. Oppdateringen har fått navnet Memories of Reach, og den skal slippes i løpet av neste uke. Her vil blant annet den tidligere omtalte Infection-modusen være med, og den er bygd opp på følgende måte:

Total player count: 12
• Number of rounds: 4
• Round time limit: 3 minutes each
• New Custom Game option: "Last Squad Standing"
• Spartans have all Spartan abilities (naturally!)
• Infected have Thrust, Smart Scope, Stabilize
• New medals

Blant medaljene finner vi tiltalende navn som " Zombie Slayer", "Zombie Hunter", "Hell's Janitor","Lord of the Flies" og "Last Man Standing" for å nevne noen.

Oppdateringen vil også påvirke Forge-modusen, men studioet vil ennå ikke si hvordan. Halo 5-arenaen skal også få seg et nytt kart kalt Stasis, men også mer har vi lite informasjon å gå på.

Avslutningsvis forteller 343 at de skal balansere en rekke våpen og legge til en såkalt Brute Plasma Rifle. Mer om oppdateringen får vi vite neste uke.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake