Derfor kommer ikke Paragon til Xbox

Tekst: Tor Erik Dahl
Publisert 2016-06-10

Paragon er utvikler Epic Games sitt kommende MOBA-spill, og det er nå tilgjengelig i en early access-versjon på PC og Playstation 4. Selv om det har gått rykter den siste tiden som har sagt at spillet også kommer til Xbox One, så kan Epic nå avkrefte at de lanserer på Microsofts konsoll. I et intervju med Gaming Bolt sier Steve Superville fra Epic at det hovedsaklig skyldes cross-play-funksjonalitet:

"We've decided to focus our resources on PC and Playstation 4 as we rolled out Paragon in Early Access and in open beta. Sony's been a great partner, as well, and has been really open to things like cross-play, cross-progression, and such, which was really important to us from the start."

Det kan virke som om samarbeidet med Microsoft ikke har gått like glatt som med Sony, og at de derfor har bestemt seg for å satse på Playstation 4. Spillet slippes senere i år, men vi har allerede prøvespilt.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake