Da The Legend of Zelda: Breath of the Wild ble vist frem for første gang i 2014 var det mange som spekulerte i om vi ville spille som en kvinnelig karakter denne gangen. Nå forklarer Zelda-seriens produsent, Eiji Aonuma, hvorfor det ikke ble slik.
I et intervju med Kotakus Stephen Totilo sa Aonuma dette:
"Du vet det er ideen om Triforcen i Zelda-spillene vi lager. Triforcen består av prinsesse Zelda, Ganon og Link. Prinsesse Zelda er åpenbart kvinne. Om vi skapte en kvinnelig Link ville det ødelegge balansen i Triforcen. Derfor bestemte vi oss for å ikke gjøre det."
Da spør du deg kanskje: "så hvorfor ikke la oss spille som Zelda". Gamespots Peter Brown lurte på akkurat det samme, og Aonuma svarte da:
"...om vi har en prinsesse Zelda som den kjempende hovedkarakter, hva skal Link gjøre da?"
Alt håp er altså ikke ute for å kunne spille som en kvinnelig hovedkarakter i fremtiden. Nintendo må bare finne ut hvordan de skal løse det med tanke på Triforcen, og hva Link eventuelt skal gjøre. Kommer vi til å se en prins Zelda eller en Link som blir fanget av Ganondorf i fremtiden?