Rykte: Nye Playstation 4 "Neo" kommer allerede i år

Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2016-06-20

I forkant av forrige ukes E3-messe uke bekreftet Sony til avisen The Finacial Times at en oppgradert utgave av Playstation 4-konsollen, kalt PS4 Neo, er under utvikling. Samtidig droppet selskapet å presentere maskinen under E3 og årsaken skal angivelig være at den ikke på langt nær er like kraftig som Project Scoprio-konsollen (en forbedret Xbox One) Microsoft annonserte under deres pressekonferanse.

Les også: Xbox Scorpio annonsert

I lys av dette har man antatt at Sony har søkt tilbake til tegnebordet for å revurdere Neo-planene, og at lanseringen derfor vil la vente på seg. Dette er imidlertid ikke i tråd med de siste ryktene i bransjen.

Faktisk hevder flere kilder nettstedet Eurogamer har vært i kontakt med, at Playstation 4 Neo skal lanseres innen året er omme, altså god tid i forveien av Project Scorpio neste høst.

Les også: Sony overrasket av Scorpio-annonsering

Hva dette betyr for ytelsen til PS4 Neo-konsollen vites ikke, men hvis ryktene stemmer burde vi få vite spesifikasjonene og de viktigste detaljene om maskinen i løpet av nokså kort tid. Det eneste vi vet om PS4 Neo så langt er at konsollen vil ha støtte for 4K-oppløsning.

Kanskje PS4 Neo skal presenteres på Gamescom-messen i august i stedet?

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake