Sony usikre på Gamescom-deltagelse

Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2016-06-21

Under årets E3-messe hadde Sony mye spennende å vise til, og vi fikk også sjansen til å slå av en prat med Jim Ryan. Ryan er "head of global sales and marketing" hos Sony Interactive Entertainment, samtidig som han fyller rollen som leder for den europeiske Playstation-avdelingen.

Han er derfor rett mann å spørre om hvorvidt Sony tar turen til Gamescom i år (vi tenker alltid fremover her i Gamereactor), ettersom de valgte å droppe messen i Tyskland i fjor. Svaret vi fikk var ikke noe å stille klokka etter.

For å være helt ærlig, har vi ikke bestemt oss ennå, svarte Ryan på hvorvidt Sony kommer til Gamescom eller Paris Games Week i år.

Han utdyper at dette avhengiger mye av den nye Playstation 4 Neo-konsollen, som de fortsatt ikke har bestemt seg for når de skal presentere. I tillegg kommer Playstation VR-lanseringen den 13. oktober, og Ryan påpeker at det også finnes andre alternativer utover Gamescom og Paris Games Week. Eksempelvis avholdes Madrid Games Week mellom 6. og 9. oktober, mens Milan Games Week er satt til 14.-16. oktober.

Begge disse vil passe godt med Playstation VR-lanseringen, men det er likevel en kjensgjerning at Gamescom i Tyskland er større. Med tanke på besøkstall er faktisk Gamescom den største spillmessen i hele verden, så vi blir ikke overrasket om Sony tar turen din likevel.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake