Metro-utvikleren jobber med to hemmelige prosjekter!

Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2016-07-19

På tross av tøffe forhold på kontoret (de hade ikke engang råd til å ha på varmen) klarte utvikler 4A Games å produsere to spennende spill med Metro 2033 og Metro: Last Light.

Etter suksessen besluttet det ukrainske studioet å flytte ledelsen ut av landet, mer bestemt til Malta, delvis på grunn av den finansielle usikkerheten i landet som følge konflikten med Russland på Krim-halvøya. Like etter dette lanserte 4A Games de oppussede versjonene av Metro-spillene til Playstation 4 og Xbox One, og deretter ble det helt stille.

Frem til nå. Nå forsikrer nemlig studioet at de fremdeles er i drift, at de har vokst og at de faktisk jobber med to hemmelige prosjekter om dagen! Dette kommer frem av et innlegg på Facebook der de også lover mer info om de to prosjektene så fort som mulig:

- We have grown since you last saw us, we now nearly fill the office space you may have seen before. We will be sharing what news we can as soon as we can, for now alas I have only studio news to share, skriver community manager "Bungle".

Studio-nyhetene er noen bilder av teamet mens de feirer en nasjonal merkedag på Malta, trolig mellom intenst arbeid med de nye spillene. Forhåpentligvis jobber de under bedre forhold denne gangen.

Kilde: VG247.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake