Burnout-skaperen lager et nytt racingspill

Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2016-07-27

Før han grunnla utviklerhuset Three Fields Entertainment jobbet Alex Ward hos britiske Criterion, som er mest kjent for den farts- og kollisjonsfylte Burnout-serien. Nå skal han bruke erfaringene fra denne tiden til å utvikle et nytt racingspill, ettersom studioets debut-spill, Dangerous Golf, nå er lansert.

Nyheten kommer fra Ward selv på Twitter, i en melding som ikke kan feiltolkes:

- Work has begun on a driving game, skriver Ward.

Detaljene kommer nok senere, men vi hadde ikke blitt skuffet hvis det nye spillet er inspirert av Burnout. Mens Criterion har hjulpet til med titler som Need for Speed: Hot Pursuit og Need for Speed: Most Wanted, har nemlig hovedserien deres blitt liggende urørt siden Burnout Paradise fra 2008.

Når det gjelder Criterion selv har ekstremsportsspillet de annonserte på E3 for noen år siden blitt kansellert, og det siste vi hørte var at de hjelper andre EA-studioer med å utvikle Star Wars-spill.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake