Et eksemplar av No Man's Sky har lekket ut

Tekst: Tor Erik Dahl
Publisert 2016-07-31

Det ytterst ambisiøse romeventyret No Man's Sky skal ikke slippes før 9. august (10. her i Europa, og 12. til PC), men det ser ikke ut til å hindre folk tilgang allerede nå. En person med brukernavnet Daymeeuhn forteller nemlig via Reddit-forumet at han/hun har kjøpt et eksemplar av No Man's Sky til Playstation 4 (for 2000 dollar), og videoer fra spillingen har dukket opp på nettet.

Klippene har tilsynelatende blitt fjernet igjen, men det hindrer dem naturligvis ikke fra å dukke opp igjen andre steder på nettet. Hello Games-sjefen Sen Murray oppfordrer alle via Twitter til ikke å se på filmene hvis man skulle finne dem:

"We've spent years filling No Man's Sky with surprises. You've spent years waiting. Please don't spoil it for yourself."

Takk, Gamespot.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake