Vi synes Wasteland 2 er et relativt greit spill så vi har ikke noe imot at Inxile nå ønsker å prøve seg på et tredje spill i serien.
Etter å ha prøvd seg med andre ting som Torment: Tides of Numenera og The Bard's Tale IV har de nemlig nå bestemt seg for å gyve løs på Wasteland 3. Denne gangen vil vi befinne oss i et snødekt og iskaldt Colorado. Som vi alle vet blir humøret ofte bedre av å ha med seg andre på kalde turer så denne gangen vil man også kunne samarbeide med andre spillere. Sammen må dere bygge opp ryktet til de såkalte Desert Rangers, siden ingen i Colorado har hørt om gruppen før.
Du og den andre spilleren vil kontrollere hvert deres Ranger-lag, noe som gjør det mulig å fortsette historien selv om den andre ikke er med. Det lønner seg kanskje uansett å ikke gjøre det, for det kan hende du kommer opp i situasjoner som vil få store følger for resten av spillet. Nå vil dialogsystemet fungerer litt som det i Torment, og dermed vil man kunne få ulike valgmuligheter ut i fra hvilke egenskaper man har eller hva man har sagt tidligere.
Kampsystemet har også blitt pusset litt på. Denne gangen vil man nemlig også kunne kjøre rundt, noe som også gir kampene en ekstra dimensjon. Kanskje vil du bruke dem som ekstra dekning, eller oppgradere dem med en turret for ekstra skade? Som om det ikke var nok har man nå også det som kalles lagfokuserte ferdigheter. Dette er taktiske angrep som i hovedsak kun er ment for å gjøre etterfølgende angrep fra andre på laget ditt sterkere.
Så har vi Rangerene sin baser. Tidligere har disse bare vært en plass hvor man får oppdrag og finner forhandlere. Nå kan de oppgraderes, slik at man kan forske på ting, overføre ting fra andre baser og mye mer.
Inxile følger nå det som har blitt en trend for dem, og ønsker hjelp med å finansiere prosjektet. Liker du det du leser, og ønsker å hjelpe kan du derfor klikke deg inn på Fig den 5. oktober for å gi dem noen kroner. Målet er å nå 2,75 millioner amerikanske dollar. Siden de denne gangen ønsker å slippe spillet samtidig til både PC, Playstation 4 og Xbox One har de nok i alle fall flere som er interessert i å hjelpe til enn sist.
Hva tenker du om planene for Wasteland 3?
<bild></bild>