Å legge til moduser som lar deg ta strøkne bilder i spillene dine, er ikke lenger forbeholdt racingspill. Det blir stadig mer vanlig med slike "photo modes" også i andre sjangere, og vi har blant annet sett det i The Last of Us: Remastered. Nå meldes det at også Battlefild 1 skal ha en slik modus, og utvikler Dice går lagt i å tilby muligheten til å leke krigsfotograf.
De har nemlig kombinert deres photo mode med en "spectator mode", som i praksis betyr at du kan slutte deg til andre spillere online som en tilskuer. Derfra vil du kunne følge både spillere og kjøretøyer og ta de perfekte bildene.
På toppen av dette skal det også være mulig å plassere ut kameraer forskjellige steder på kartet for ytterligere fleksibilitet, og selvsagt vil man kunne legge til effekter som noir-filtere på bildene.
Du kan lese alt om bildetagning i spectator mode på spillets nettsider.