Her er Project Scorpio-detaljene

Tekst: Tor Erik Dahl
Publisert 2017-04-06

I dag kunne Digital Foundry rapportere fra deres besøk hjemme hos Microsoft, der de har vært for å se nærmere på spesifikasjonene til den kommende Xbox One-konsollen kalt Project Scorpio. I videoen får vi vite mer om GPU, CPU og prosessoren, men dessverre ingenting om utseende eller pris.

CPU-en er en tilpasset utgave av Jaguar Core-prosessoren i Xbox One, med 31 prosent høyere klokkefrekvens (2,3GHz). Minnet har dessuten blitt økt med 50 prosent, og kan vise til 12GB GDDR5. Hastigheten på minnet er videre økt til 326Gb/s. Vi ble også lovet 6 teraflops GPU i fjor, og Project Scorpio leverer.

I videoen ser vi utvikler Turn 10 sitt Forza Motorsport 6 på den kommende konsollen, og selv med 2160p og 60 bilder i sekundet bruker GPU-en kun 66,19 prosent av kreftene. Ved færre biler på banen synker ressursbruken raskt til 55 prosent.

Project Scorpio ser i det hele tatt ut til å bli et realt beist, men de virkelige svarene får vi først på E3 og deretter når vi tester spillene på egenhånd. Sjekk ut hele videoen på lenken over, for det er veldig mange detaljer for deg som vil mer enn bare å slappe av i sofaen med en kontroller i hånda.

<bild></bild>
<bild></bild>
<bild></bild>

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake