Mange går utålmodig og venter på den offisielle avsløringen av Pokémon Stars, en utvidet versjon av Pokémon Sun/Moon som ifølge tidligere rykter skal komme til Nintendo Switch. I så fall vil det bli det første spillet i serien til å bli sluppet i HD på en hjemmekonsoll.
Mange kilder har snakket om utviklingen av spillet til Switch, men nå har det dukket opp tegn som tyder på de kan ta feil.
Utvikler Game Freak har nemlig lagt ut en stillingsannonse hvor de leter etter en som kan bidra på et "3DS level RPG", som utvilsomt er Pokémon.
Betyr dette at det neste spillet i serien kun kommer til 3DS likevel? Vi vet at mange av dere som leser har ytret ønske om å få Pokémon til Switch, men er det å håpe på litt mye?