Michael Condrey og Glen Schofield er to karer som nærmest har blitt kjent som et radarpar etter at de jobbet sammen under utviklingen av Dead Space for ti år siden. Deretter tok det ikke lang tid før de to dannet et eget studio kalt Sledgehammer Games. Siden den gang har studioet jobbet med Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Advanced Warfare, og nå sist Call of Duty: WWII. Det viser seg at returen til andre verdenskrig ble det siste spillet de to lagde sammen, i alle fall på en stund.
Nå kan Activision nemlig fortelle at Condrey og Schofield har sluttet i Sledgehammer Games. Dette betyr dog ikke at de forlater Activision. Begge to har nå fått andre roller i selskapet. Akkurat hvilke ønsker de ikke å si akkurat nå, men Schofield at han skal hjelpe selskapet ved å jobbe med nye spillideer.
Det talentfulle studioet vil selvsagt ikke stenges som en følge av dette, for vi vet allerede at det er Aaron Halon som har tatt over sjefstillingen. Halon har allerede hatt viktige roller i studioets andre spill, så dette føles som en naturlig forfremmelse. Dermed vil vi nok ikke se store endringer i verken Call of Duty: WWII eller Sledgehammer som en følge av skiftet.