Disney vil lage egne spill

Tekst: Silje Marie Ruud Slette
Publisert 2019-03-20

Disney har uttalt en rekke ganger at de ikke forstår seg på spillutvikling, og at de derfor outsourcer oppgaven til andre utviklere. De har blant annet inngått et partnerskap med EA om å produsere Star Wars-spill, men noe tyder på at de vil forsøke å lage spill selv også fremover.

Faktisk ser det ut til at de vil bringe Lucasfilm Games tilbake, det er i hvert fall slik det ser ut via en lang rekke jobbutlysninger på Disneys Careers-side hvor de leter etter animatører, programmører, kunstnere, producere og alt der i mellom, som alle skal jobbe på Lucasfilm Games.

Lucasfilm Games er forgjengeren til LucasArts, og oppgaven ser ut til å være store spill, i hvert fall står det i alle utlysningene at man skal ha "experience and knowledge of best practices in the game industry".

Vi håper at Disney vil satse mer på spillutvikling fremover. Og vær så snill, gi oss Star Wars 1313!

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake