Call of Duty: Modern Warfare byr på ny multiplayermodus

Tekst: Eirik Hyldbakk Furu
Publisert 2019-07-11

Infinity Ward har allerede snakket en god del om historiedelen av Call of Duty: Modern Warfare, og nå har tiden kommet for å avsløre hva vi kan forvente i multiplayeren også.

I dag fikk vi som lovet de første klippene fra en ny multiplayermodus kalt Gunfight. Her vil to par spillere kjempe mot hverandre på små kart spesielt designet for denne modusen, så da sier det seg vel nesten selv at denne kan bli ganske intenst. Dette blir forsterket av reglene i modusen. Om ingen av lagene klarer å drepe det andre i løpet av førti sekunder vil det dukke opp et flagg i midten av kartet. Om et lag klarer å beskytte dette flagget i tre sekunder får dette paret poeng. Om ingen klarer det før tiden er ute vinner laget som har mest helse, for her er det ikke mulig å lege seg. Dermed er det første lag til seks poeng.

Dette er selvsagt bare en av multiplayermodusene som venter i Call of Duty: Modern Warfare, og du kan glede deg til å se og høre mye mer den 1. august når vi kommer med mye mer informasjon.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake