Da Infinity Ward fortalte at Call of Duty: Modern Warfare vil la PC-, PlayStation 4- og Xbox One-eiere spille med og mot hverandre ble det jo samtidig klart at personer med PS4 ikke kunne glede seg til tidseksklusiver lenger. Dette er det dog ikke alle som har fått med seg, så nå har utviklerne spesifiserte enkelte detaljer om både dette og cross-play generelt.
I et nytt blogginnlegg skriver de følgende:
"Most Post-launch gameplay content, including new multiplayer maps, new multiplayer modes, special ops missions and more will release simultaneously across all platforms."
De sier altså at det aller meste av utvidelser og ekstrainnhold vil komme samtidig til PC, PlayStation 4 og Xbox One. Dere som kjøper PS4-utgaven vil uansett få noen ekstra goder, for Infinity Ward sier at Sonys konsoll vil få "noen spennende fordeler" på lanseringsdagen den 25. oktober.
Samtidig presierer de enkelte ting jeg har nevnt tidligere. For eksempel vil ikke matchmaking nødvendigvis basere seg på plattformene. Siden man kan spille med mus og tastatur på konsollene også i disse dager kan du velge om du utelukkende ønsker å spille mot personer som også bruker kontrollere. Det eneste unntaket til dette er om du er i et party hvor ett eller flere av medlemmene bruker mus og tastatur, Da må hele gjengen ha ufiltrert matchmaking. Du kan også velge å utelukkende spille mot spillere på samme plattform om du ønsker det, men da må du selvsagt belage deg på litt lenger ventetid.
Til syvende og sist betyr dette at alle settes på omtrent lik linje og kan velge selv fra første stund. Vi får bare se hva disse fordelene til PS4-spillere er for noe.