Firmaet ATI, skaperne av blant annet grafikkortet Radeon, slaktet en Game Cube på Comdex messen, for å vise frem innvollene til de frådende og blodtørstige masser.
ATI skal nemlig levere grafikkchippen til Nintendos Game Cube og det var nettopp den, de viste frem på Comdex messen. Utover at grafikken blir styrt av en rask ATI grafikkprosessor, blir Game Cube sparket opp i fart av en kraftig modifisert IBM PowerPC processor. RAM'en vil være modifisert DRAM, som vil oppnå høye hastigheter, ved å være integrert som en slags cache.
Som om det ikke er nok, vil Nintendo utgi to forskjellige Game Cube konsoller, en med mulighet for å spille av DVD-film og den andre uten. Nintendo satser på å kunne levere en billig maskin uten DVD, samt en litt dyrere maskin, som kan ta opp konkurransen med Sonys populære Playstation 2.
Kilde: Anandtech