Det er bare litt under et år til Xboxen kommer ut... i USA. Vi stakkars europeere må vente litt lengre på Microsofts monster på 1 GigaHertz.
Selv om den amerikanske utgivelsen av Xbox er satt til 4. kvartal av 2001, får vi ikke se superkonsollen før en gang i starten av 2002. Årsaken til den plutselige endringen av utgivelsesdatoen er, at etterspørselen vil være meget høy i Amerika, uttalte den europeiske Xbox-chef Sandy Duncan til bladet MCV. Samtidig avslørte hun også, at det er planer om å åpne en fabrikk i Europa, til å forsyne alle de europeiske gamerne med konsoller.
Microsoft har uten tvil lært noe av manglen på Playstation 2, og vil ikke havne i samme situasjon. Konsekvensen er da, at vi må vente et par måneder ekstra her hjemme. Bra vi ikke har pakket vekk PC'en enda.