Infogrames kjøper lisensen til Terminator 3 spill

En av Arnold Schwarzeneggers største roller noensinne er uten tvil som T800 i Terminator 1 og 2. Nå er en treÞr på vei, og Infogrames har sikret seg lisensen til spillet.
Tekst: Nicklas Mether
Publisert 2001-02-07

En av Arnold Schwarzeneggers største roller noensinne er uten tvil som T800 i Terminator 1 og 2. Nå er en treÞr på vei, og Infogrames har sikret seg lisensen til spillet.

I følge VideoBusiness, har franske Infogrames nettopp lagt siste hånd på en avtale, om rettighetene til å lage ett spill basert på filmen Terminator 3. Man regner med, at Infogrames har langet minst $9-10 millioner dollars over disken for å få fatt i lisensen, det samme beløpet som det ryktes, at Infogrames også ga for lisensen til The Matrix.

Utvikleren Ocean hadde rettighetene til å utvikle de første Terminator spillene, og det lykkes dem også å få utgitt et par stykker. Ocean kjøptes så opp av Infogrames, som det nå har lykkes for, å få den gamle avtalen i hus igjen. Den nye avtalen dekker den kommende tredje filmen (forventet premiere i 2002) på flere spillformater og en eventuell fjerde film.

Det sies også at Infogrames er i forhandlinger om rettighetene til Men in Black 2.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake