Så var endelig tiden inne! FunCom annonserer i dag release datoen for Anarchy Online. Etter snart 5 år i produksjon, er det endelig vår tur til å utforske Sci-Fi universet til FunCom.
Redaksjonen fikk gladmeldingen da Outlook Ekspress ble slått på i dag. Og det er ikke særlig lenge vi bør vente på spillet heller... Her er et uttdrag fra pressemeldingen: Funcom annonserer i dag at Anarchy Online skal lanseres i Norden og USA den 27. juni 2001. Den endelige lanseringsdatoen markerer at Funcoms gigantspill har premiereplanene klare etter snart 5 år i produksjon og 120 millioner investerte kroner.
Anarchy Online er norgeshistoriens desidert største dataspillprosjekt, og kan for alvor sette Norge på kartet blant de verdensledende innen interaktiv underholdning.
Anarchy Online er et underholdningsprodukt som bryter med de aller fleste forestillinger om hva et dataspill er. Massive onlinespill skiller seg fra vanlige PC spill ved at de kun kan spilles over internett, at spillerne må betale en månedlig avgift for å spille og at spillerne kan bevege seg fritt i rundt i en massiv virtuell verden sammen med tusenvis av andre spillere.
"Vi tilbyr en interaktiv underholdningskanal for folk som ønsker noe nytt og spennende på PCen" sier Andre Backen, administrerende direktør i Funcom. "Dette er en verden utenfor våre normale dimensjoner - som oppleves kun på skjermen foran deg. Det er en slags interaktiv lekestue hvor folk fra hele verden møtes og spiller ulike roller. Du kan selv bestemme din karakters utseende og egenskaper, og det sosiale samspillet mellom karakterene er svært viktig for hvordan
spillet vil utvikle seg over tid. Spillerne kan kommunisere både via chat og ved å instruere karakterene til å gjøre ulike bevegelser og hilsner," forteller han.
Vi gleder oss til 27. juni