E3: Unreal 2

Unreal 2 ble vist frem av Scott Dalton fra Legend Entertainment i dag. Og hvis du mener, at de screenshot'ene som allerede er sluppet sparker ræv, så kan du virkelig glede deg til å se spillet i aksjon.
Tekst: Henrik Hansen
Publisert 2001-05-18

Unreal 2 ble vist frem av Scott Dalton fra Legend Entertainment i dag. Og hvis du mener, at de screenshot'ene som allerede er sluppet sparker ræv, så kan du virkelig glede deg til å se spillet i aksjon.

Du kan bare glemme alt om Tribes 2 og Planetside, for U2 har simpelten det feteste terrenget, jeg noensinne har sett i de årene, jeg har vært gamer.

En tur på toalettet
Scott Dalton viste blant annet en mission, hvor man skal sprenge en demning i luften. Missionen starter med, at man blir satt av et mindre romskip, og det første man ser er en utsikt, som fikk samtlige i presserommet til å sikle ukontrollert. Fjell så langt øyet rekker - og da Scott gikk ut av romskipet, gikk det til værs med samme fart som en nerd som hører setningen: "Der er nakne jenter nede på hjørnet".

Etter på så vi, hvordan det ser ut, når man zoomer inn med Sniperriflen - og la meg bare ta en pause her, mens jeg går på toalettet for åà ehm... friske meg opp.

(10 minutter senere)

Altså, som jeg holdt på å fortelle: Sniperriflen sparker virkelig rass, og det så vi for første gang, da Scott zoomet inn på tre små dyr, som stod og koste seg med et åtsel - en scene, som minnet litt om en flokk pensjonister i nærheten av Vidar Lønn Arnesen.

Nye våpen
Våpnene er som i Unreal 1, men det er selvfølgelig lekt litt med dem, så de ser litt anderledes ut, og det har også kommet med enkelte nye.
Et av de nye er flammekasteren, som ser *!#%*!#% fet ut! Med en flamme, som man bare kan rekonstruere etter et besøk på en meksikansk restaurant. Jeg gleder meg vanvittig til å leke med den hardwaren.

Legend forventer, at det vil ta en gjennomsnittlig gamer 15-20 timer å gjennomføre spillet, og så kommer ladder-systemet og naturligvis multiplayerdelen i tillegg.

Multiplayerdelen kommer til å bestå av Capture the Flag, Assault og Deathmatch, samt en ny mode, som lar to team sloss mot hverandre. Det fete ved denne moden er, at det er classes, så man for eksempel kan bygge forcefields rundt basen sin, eller man kan sette opp forsvarskanoner.

Kvinnelig bekjentskap
Scott Dalton fra Legend Entertainment viste oss også, hvordan de nye modellene ser ut, og de av våre lesere, som har fulgt med, kan sikkert huske den Concept Arten, s

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake