Planet of the Apes spill på vei fra Ubi og Fox

I dag fikk vi denne pressemeldingen fra Ubi Soft om alle spillene, som er på vei til PC, PlayStation 1Å2 og GameBoy/Advance, basert på den klassiske Planet of the Apes filmen.
Tekst: Kristian West
Publisert 2001-09-06

I dag fikk vi denne pressemeldingen fra Ubi Soft om alle spillene, som er på vei til PC, PlayStation 1Å2 og GameBoy/Advance, basert på den klassiske Planet of the Apes filmen.

Ubi Soft® Entertainment, Fox Interactive og Visiware offentliggjorde i dag,at de har underskrevet en verdensomspennende avtale om å gi ut spill, som
er basert på den klassiske "Planet of the Apes" romanen, som er skrevet av Pierre Boulle, og som vil inneholde elementer fra den klassiske "Planet of the Apes" filmen. Action-adventure spillene "Planet of the Apes" er planlagt å komme ut i hele verden til PC i september 2001, etterfulgt av GAME BOY® Advance og GAME
BOY® Color versjonene i november 2001. Dette partnerskapet markerer den første adapsjonen av den populære film-serien til interaktive spill.

Den klassiske romanen ble utgitt for første gang i 1963 og den første av fem originale "Planet of the Apes" filmer hadde premiere i 1968 med Charlton Heston i hovedrollen. Spillene er basert på originale historier, som er tatt både fra den første filmen "Planet of the Apes" og den andre filmen "Beneath the Planet of the Apes" og drar fordel av den gode romanen og de klassiske filmene.

"Ved å underskrive en avtale med Visiware og Fox, en velkjent partner i film- og interaktivindustrien, blir det mulig for Ubi Soft å følge strategien om å skape spill på bakgrunn av bra rettigheter," sa Alain Corre, Managing Director for Europa, Asia og Sør Amerika i Ubi Soft Entertainment. "Spillene vil garantert overraske og underholde selv de mest innbitte fans av Planet of the Apes!"

Ubi Soft utvikler GAME BOY® Color og GAME BOY Advance versjonene av spillet, som er basert på lisens fra Visiware. GAME BOY® Advance versjonen vil utnytte konsollens avanserte muligheter ved å kombinere ekstraordinære grafiske special effects, scrolling effekter og bilder i fotokvalitet. PC og PlayStation® versjonene utvikles av Visiware.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake