GamePark 32 - GameBoy Advance klone på vei

I Japan har de ikke bare GBA, når det kommer til håndholdt underholdning. Nå er enda en klone - i hvert fall i sett med vestlige øyne - på vei.
Tekst: Kristian West
Publisert 2001-12-13

I Japan har de ikke bare GBA, når det kommer til håndholdt underholdning. Nå er enda en klone - i hvert fall i sett med vestlige øyne - på vei.

Nei, i Japan kan de bare ikke få nok. Det er allerede to spillere på det håndholdte konsollmarkedet, nemlig GameBoy Advance fra Nintendo og Wonderswan fra Bandai. Men det er morsommere, når man er tre, som de sier, og nå vil firmaet Gamepark ha en del av den kaken, du har i lommen.

Med 32-bit prosessorkraft kommer det til GamePark 32 systemet, som på bildet godt kunne bli tatt for å være en hvit GameBoy Advance, en god del spill:

Little Wizard
Dungeon and Guarder
Rally Pop
DyHard Infinity
Treasure Island
Astonishia Story "R"
Street Fighter Zero 3
Rock Man X 5
Fire Pro Wrestling
The Honor of Kingdom
Therapy
Mad! Mud! Pop
Windy Land

... men nå må du ikke bli alt for hypp på å få ny hardware i buksene, for det er slett ikke sikkert, at GamePark 32 slippes utenfor Japans svært elektroniske - og ikke minst språklige - grenser. Wonderswan er det i hvert fall ingen eks. av her hjemme.

Men har du takler litt japansk, kan du sjekke GameParks site her.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake