Adm. direktør for spill distributøren Boston, Christian Banzhaf, kan melde om positive tall i Xbox regnskapet allerede nå.
I følge Christian Banzhaf selger Xbox flere spill i øyeblikket enn PS2. Ved PS2ens launch forsvant i gjennomsnitt to spill over skranken sammen med hver konsoll, i Xbox' tilfelle blir det for øyeblikket solgt over 4 spill, med hver konsoll. Har man fulgt litt med i konsoll launcher i løpet av de siste 6-7 årene, vil man kunne se at det pleier å bli solgt mellom 1.8 og 2 spill per konsoll, så det er ganske god start for den store svarte boxen.
Dette skal naturligvis ikke forstås slik, at det i Norge selges flere Xbox spill enn PS2 spill akkurat nå, men at Xbox i hvert fall på lanseringen har solgt flere spill pr. konsoll enn PS2 gjorde da den ble lansert. Hvor mange konsoller som faktisk er solgt sier ikke historien noe om.
Christian Banzhaf kunne allikevel godt tenke seg at det ble solgt noen flere, men det er jo vår, og da pleier det å være andre ting enn videospill som står i hodet på de fleste store gutter