Dr. Lecter, eller Hannibal for oss som er dus med den kannibalistiske massemorderen, er som kjent på vei til PC. Nedenfor kan du se de første møøørke bildene fra spillet!
Det legger seg, ganske naturlig, inn i adventure/horror genren - selvfølgelig med vin etter eget ønske. Kan vi anbefale en fin Chianti..? Spillet baserer seg på begge filmene og bøkene til Thomas Harris. Som spiller settes du opp mot Dr. Lecter og din oppgave blir å stoppe hans grusomme, men dog noe artistisk/filosofiske ugjerninger. Føler du deg klar til å fylle Agent Starlings sko?
Spillet er nå i sluttfasen av utviklingen og forventes å være tilgjengelig i landets kjøttdisker mot slutten av 2002. Spillet er forøvrig også på vei til Mac og en liten fugl har fortalt oss at det er konkrete planer om å lage en forløper (prequel) til Nattsvermeren, basert på Hannibals tidligere bedrifter i Harris' bok Red Dragon. Najs!