Er du gammel nok?

Dataspill er ofte noe fryktelig farlig. Det har i hvertfall ISFE (the interactive software frederation of Europe) funnet ut, og har derfor fremstilt en samling ikoner, som kommer til å sitte på alle spill esker i hele Europa, for å advare foreldre.
Tekst: Jakob Møller
Publisert 2002-10-25

Dataspill er ofte noe fryktelig farlig. Det har i hvertfall ISFE (the interactive software frederation of Europe) funnet ut, og har derfor fremstilt en samling ikoner. Disse vil sitte på alle spill esker i hele Europa, for å advare foreldre og små barn om at det er elementer i spillet som kan kreve at man er en bestemt alder.

Aldersgrensene kommer stort sett til å være identisk med den som ELSPA allerede har satt på de fleste eskene, og som berører unge mellom 3 og 18 år.

Det kommer til å være opp til to ikoner på hver av de spillene man anser å være skadelige for forbrukeren. Til neste vår vil systemet bli brukt i hele Europa, unntatt i Tyskland som beholder deres eget, noe strengere system.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake