Nye screenies fra Planetside

Planetside er Sony Online Entertainments store online satsing. Spillet skiller seg allikevel fra andre MMO spill - Det er nemlig et MMOFPS. I dag kan du se nye lekre screenies fra spillet.
Tekst: Jon Andreas Bjerk
Publisert 2003-03-11

Planetside er Sony Online Entertainments store online satsing. Spillet skiller seg allikevel fra andre MMO spill - Det er nemlig et MMOFPS. I dag kan du se nye lekre screenies fra spillet.

Planetside ser umiddelbart ut som en blanding av Tribes 2, Halo og et hvilket som helst MMORPG. Det er mange MMORPG'er ute i dag, men ingen MMOFPS (Massivley Multiplayer Online First Person Shooter). Den største forskjellen ligger i at man stiger i gradene, eller leveler om du vil, ved å sloss mot NPC'er (Non Player Characters) i et MMORPG. Mens i et MMOFPS er all kamp og leveling basert på PvP (Player vs Player) kamper. Dette innebærer at man sloss mot ekte mennesker i stedet for kunstig intelligens. Men nok om det. Er du interessert i å lese mer om konseptet bør du sjekke ut denne utfyllende artikkelen på planetside-universe.com .

Det er den samme siden som også presenterer de ferske screenshotta i dag. Vi har lånt et par små fristelser, men vil du sjekke ut alle, må du surfe bort på denne siden med screenies

Her er et par smakebiter:


Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake