Bevæpnet og ille farlig!

Bland humor, action og tonnevis av ekstremt destruktive våpen og du har Planet Moon og LucasArts splitter nye spill. Vi har de nye skjermdumpene!
Tekst: Jon Andreas Bjerk
Publisert 2003-05-06

Bland humor, action og tonnevis av ekstremt destruktive våpen og du har Planet Moon og LucasArts splitter nye spill. Vi har de nye skjermdumpene!

Planet Moon er en utvikler som er kjent for sin sprø humor og vannvittig, men allikevel fremragende, gameplay. Blandet med LucasArts kan det fort bli en eksplosiv cocktail, og det er akkurat det Armed & Dangerous er.

Basert på en sann historie inntar du rollen som Roman. Med sin gruppe Lionhearts bekjemper han overmakten i beste Robin Hood stil. Til formålet har gruppen våpen, som i beskrivelsen gir virkelig, virkelig store eksplosjoner. Fiender er langt fra bare menneskelige, og bl.a. en del triggerhappy roboter vil dukke opp.

Spillet foregår over 21 oppdrag, i fem forskjellige omgivelser. Her holder man seg til det naturlige med bl.a. fjelllandskap og store sletter. Det blir heftige kamper og kuler vil suse rundt ørene på deg, når tonnevis av fiender trykker avtrekkeren i bunn.

Altså ser vi en blanding av fremtid og middelalder, humor og action, i tillegg til våpen så destruktive at George Bush vil sikle uhemmet etter dem. Eksplosiv cocktail altså!

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake