En av de største politiske krisene og etter manges mening, største feiltakelser, er utvilsomt den blodige Vietnam krigen. Krisen sies å ha kostet mer enn 2,5 millioner menneskeliv, for begge parter, men tross USA’s sterke militære endte det med at USA trakk seg tilbake.
Nå ønsker MOH: Allied Assault utvikleren, 2015, å gjenskape de hektiske og blodige kampene i jungelen. Som en amerikansk soldat skal du kjempe mot vietnameserne, og som i Allied Assault blir man trukket gjennom en velfortalt historie sammen med sine soldaterkammerater. 2015 har også valgt å satse mer på fartøyer denne gangen og du vil kunne styre alt fra helikoptre til gummibåter.
Spillet kommer også til å inneholde oppdrags-baserte multiplayer baner, og både PC og Xbox versjonen får en 4-player co-operativ mulighet over nettet (såvel som lokalt på Xbox). Vi må dessverre vente et hlt år på spillet, men i anledning ECTS kan vi i hvertfall nyte disse nye skjermisene.