Lionhead får nye folk på laget!

Det meget dyktige engelske utviklerhuset Lionhead som bl.a. har skapt Black and White og som i øyeblikket arbeider på The Movies, har nettopp annonsert at de får nye krefter på laget. De skal hjelpe til med deres mange spillprosjekter. Mer på innsiden!
Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2004-06-17

Det meget dyktige engelske utviklerhuset Lionhead som bl.a. har skapt Black and White og som i øyeblikket arbeider på The Movies, har nettopp annonsert at de får nye krefter på laget. De skal hjelpe til med deres mange spillprosjekter. Kreftene kommer fra ingen ringere enn Blizzard.

Det er snakk om Chris og Ron Millar som hos Blizzard hadde en avgjørende rolle i skapelsen av bl.a. StarCraft, Warcraft og ikke minst Diablo-serien. Det seneste prosjektet som brødreparet har arbeidet med er det forholdsvis ukjente Goblin Commander: Unleash the Horde, som i USA fikk lunkne omtaler.

Peter Molyneux sa følgende ved annonseringen:

"Ron and Chris have so much experience in games development and design that we felt that they would be an exciting and valuable addition to Lionhead. The games they have worked on speak for themselves, and I am very much looking forward to working with them both."

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake