Priskrigen fortsetter

Tekst: Jon A. Bjerk
Publisert 2004-08-19

I går ble det kjent at både Microsoft og Sony kutter prisene på deres konsoller - igjen. Den store konsollkrigen fortsetter dermed til alle forbrukeres fordel.

Begge konsollene har vært ute på markedet lenge og deres etterfølgere er faktisk heller ikke langt unna. Krigen om gamernes gunst fortsetter allikevel og nå er det vel etternølerne som skal fristes, i tillegg til gamere som ennå ikke har sikret seg alle konsollene.

Microsoft annonserte et priskutt på nærmere 400 Nkr og veiledende pris for en Xbox (uten spill og tilleggsutstyr) vil ligge på 1395 f.o.m. 27. august. Kort tid etter Microsofts kunngjøring troppet Sony opp med deres nye priskutt på PlayStation 2 maskinen, på nærmere 25%. Ny veiledende pris på en PS2 blir da 1600 Nkr og dermed forblir PlayStation 2 markedets dyreste konsoll. Nintendo har ennå ikke annonsert noe nytt priskutt, men dered GameCube er fortsatt helt klart billigst i dag, og du kan skaffe deg den lille fete kubben for en skarve tusenlapp.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake