Endelig er det blitt lettet litt på sløret om dette kommende racingspillet i Need For speed-serien. Denne gangen har EA valgt å kalle spillet Most Wanted. Her skal hovedmålet ditt å bli den mest ettertraktede personen med den beste doningen hvor andre bare kan misunne og den svarte listen ligger høyt på topp. Du skal bli kongen over alle gateløp. Men det vil finnes mange hindringer. Hvis du husker Need For Speed: Hot Pursuit hvor purken hele tiden prøvde å gjøre livet ditt surt. I spillet most Wanted vil det finnes enorme mengder med purk og du må kjøre veldig taktisk for i det hele tatt å unnslippe lovens lange arm.
På lik linje med Need For Speed Underground-spillene, vil du også i Most Wanted få muligheten til å bygge opp din egen bil og style den til himmels. Her finnes mange typer biler fra supercars, muscles, sportsbiler og biler som alle racing-entusiaster bare må ha.
Du vil også kunne kjøre fritt slik du gjorde i NFSU-serien og store områder vil bli tilgjengelige. Hvordan gameplayet blir vites ikke, men vi håper det vil finnes en skademotor og en bedre realisme.
Spillet blir utviklet av EA i Vancouver til neste generasjons konsoller, PS2, Xbox, GameCube, Nintendo DS, GBA, PSP og selvfølgelig PC.
Når spillet dukker opp er enda veldig usikkert, men tror det kan være snakk om rundt juletider!
Flere nyheter og opplysninger om spillet kommer med en gang vi får kloa i de. Nedenfor ser du den første skjermisene som er å oppdrive!