Ringenes Herre: Kampen om Midgard II - nettsiden klar innafor

Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2005-08-17

Som dere sikkert allerede vet, arbeider Electronic Arts med en oppfølger til forrige vinterens strategispill Kampen om Midgard. Siden dette har EA videre skaffet lisensen til å lage spill basert på J.R.R. Tolkiens litterære verk, hvor Vivendi Universal Games hadde lisensen tidligere.

- Star Wars og Star Trek har levd videre i mange titalls år selv om ingen nye filmer eller TV-serier har blitt produsert. Med tanke på at fantasi er mer populært enn science fiction og at Ringenes Herre er bakgrunnen for nesten all fantasi, så er svaret krystallklart. Det finnes mange flere historier å fortelle fra Midgård og vi har bare begynt, sier produsenten Mike Verdu, som selv var produsent på det forrige spillet.

Du har sikkert fått med deg på filmklippet og en masse skjermiser fra spillet tidligere, men nå kan vi tilby deg en flunkende ny nettside til spillet. Her finner du ikke så altfor mye enda, men vi regner med at det vil poppe opp det ene gullkornet etter andre på nettsiden. Er du vill etter å se den, ja så klikker du deg inn her:
Ringenes Herre: Kampen om Midgard II - nettsiden klar innafor

Spillet lanseres eksklusivt til PC forhåpentligvis i begynnelsen av neste år.

Flere nyheter om spillet finner du inn her

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake