Gamereactor



  •   Norsk

Medlemsinnlogging
Gamereactor
Verdensnyheter

Sør-Europa opplever økende motstand mot masseturisme

Demonstranter i Spania, Italia og Portugal krever begrensninger på turismen for å beskytte boliger og livskvalitet.

Abonner på vårt nyhetsbrev her!

* Påkrevd felt
HQ

Siste nytt om Spania, Italia og Portugal. Protester mot masseturisme brøt ut over hele Sør-Europa i helgen, og demonstranter i byer som Barcelona krevde radikale endringer for å beskytte lokalsamfunnene.

Bevæpnet med vannpistoler og røykbomber uttrykte innbyggerne frustrasjon over stigende husleier og tap av identitet i nabolaget. Aktivistgrupper sier at den nåværende turistmodellen ikke lenger er bærekraftig, og advarer mot økende sosiale spenninger hvis politikken forblir uendret.

Sør-Europa opplever økende motstand mot masseturisme
Las Palmas de Gran Canaria, Spania - 18. mai 2025 - Demonstrasjon mot overdreven turisme, stigende husleier på grunn av mangel på boliger og for mange ferieboliger på strandpromenaden Paseo de las Canteras // Shutterstock

Dette innlegget er kategorisert under:

VerdensnyheterSpaniaItaliaPortugal


Loading next content