Gamereactor



  •   Norsk

Medlemsinnlogging
Gamereactor
Verdensnyheter

Spanias statsminister beklager etter korrupsjonsanklager

Pedro Sánchez beklager etter at en høytstående partifigur trekker seg på grunn av korrupsjonsanklager.

Abonner på vårt nyhetsbrev her!

* Påkrevd felt
HQ

Siste nytt om Spania. Spanias statsminister Pedro Sánchez har torsdag beklaget offentlig overfor innbyggerne etter at en høytstående sosialistpolitiker, som er innblandet i en korrupsjonsetterforskning, har trukket seg.

Du er kanskje interessert i :

"Vi skulle aldri ha stolt på ham (Santos Cerdan)", uttalte Spanias statsminister Pedro Sánchez under et pressemøte i hovedkvarteret til sitt sosialistparti, og erkjente alvoret i anklagene mot ham.

Sánchez distanserte seg fra skandalen, erkjente misforstått tillit og lovet å revidere partiledelsen for å gjenopprette troverdigheten. Han avviste kravet om valg i utide, og bekreftet at regjeringen vil fortsette sin agenda frem til den planlagte avstemningen.

Spanias statsminister beklager etter korrupsjonsanklager
Madrid, Spania - 29. november 2023: Åpning av Pedro Sanchez' lovgivende forsamling i deputertkongressen sammen med kongene av Spania og prinsessen av Asturias. Regjeringspresident // Shutterstock

Dette innlegget er kategorisert under:

VerdensnyheterSpania


Loading next content