Norsk
Gamereactor
Verdensnyheter

Trump avslutter samtalen med Musk midt i en voksende konflikt

Den amerikanske presidenten og Tesla-sjefen, som en gang var nære allierte, er nå i åpen konflikt på grunn av en kontroversiell skattelov.

Abonner på vårt nyhetsbrev her!

* Påkrevd felt
HQ

Siste nytt om USA. Vi vet nå at USAs president Trump har avvist enhver intensjon om å snakke med Elon Musk, ettersom spenningen øker mellom de to på grunn av en omstridt skattereformpakke (som du kan lese mer om her).

Til tross for tidligere forhåpninger fra Det hvite hus om en forsoningssamtale, gjorde Trump det klart at han distanserer seg fra teknologimilliardæren, som har vært åpent kritisk til lovforslaget. Følg med for å få vite mer om det offentlige bruddet, som nå forsterkes i sosiale medier.

Trump avslutter samtalen med Musk midt i en voksende konflikt
WASHINGTON D.C., USA - 4. FEBRUAR 2025: USAs president Donald Trump holder pressekonferanse i østsalen i Det hvite hus. // Shutterstock

Dette innlegget er kategorisert under:

VerdensnyheterUSA


Loading next content