Saber Interactive begynner arbeidet med det etterlengtede spillet.
"Hei alle sammen og velkommen tilbake til en ny episode av GRTV News. Noen virkelig spennende ting skjedde i går kveld, inkludert den fullstendige traileren for F1, som hvis du ikke har sett, gå og sjekk den ut, den ser fantastisk ut. Men det vi kommer til å snakke om i dag, tro det eller ei, kommer i stedet til å være Warhammer 40,000 Space Marine 3. Ja, 3."
"Saber Interactive og Focus Entertainment har annonsert at det kommer til å bli en tredje spillet i serien, og at utviklingen av det allerede har begynt. Det er tydelig at den massive suksessen med Space Marine 2 har fått dem til å fremskynde dette. Jeg tror det kommer til å bli noen ting som skjer på grunn av det, men det viktigste å vite er at det kommer."
"Så uansett, la oss dykke inn først. Saber Interactive avslører Warhammer 40,000 Space Marine 3. Etter suksessen med Warhammer 40,000 Space Marine 2, visste vi alle at det ville komme, men ikke så snart.
Så i en sjokk kunngjøring, Games Workshop, Focus Entertainment og Saber Interactive avslørt Warhammer 40,000 Space Marine 3, som vil fortsette spillseriens første startet av Relic Entertainment i 2011. Saber Interactive plukket opp Space Marine-fakkelen og kjørte godt og vel videre med den, og leverte et actionspill i 2024 som solgte millioner eksemplarer og fortsetter å levere nytt innhold til spillerne. Når det gjelder Space Marine 3, er vi litt kort om detaljer ettersom spillet fortsatt kommer til å være år unna, til det punktet at det kan blikket mot neste konsollgenerasjon. Men via en pressemelding har vi noen uttalelser om mottakelsen av Space Marine 2 og håp om en oppfølger. Det kommer fra John Burt, viseadministrerende direktør i Focus Entertainment, sier han: "Vi er beæret over den utrolige responsen fra fansen etter lanseringen av Warhammer 40,000 Space Marine 2. Vi vil fortsette å støtte spillet med spennende innhold og regelmessige oppdateringer i årene som kommer. I dag kan du lese mer, er vi glade for å kunne kunngjøre at eventyret fortsetter med Space Marine 3. Spillerne kan se frem til en oppslukende kampanje, en flerspillermodus og innovasjoner som vil omdefinere standardene for tredjepersons actionspill. Utviklet i tett samarbeid med Games Workshop, vil Warhammer 40,000 Space Marine 3 ta sjangeren til nye høyder ved å introdusere storskala slag som er enda mer spektakulære. På bakgrunn av dette har Saber Interactives administrerende direktør Matthew Karch: "Space Marine 2 har vist seg å være et transformativt spill for Saber. Det er kulminasjonen av alt vi har lært om spillutvikling i løpet av våre 25 år i bransjen."
"bransjen. Vi begynner nå å utvikle Space Marine 3, et spill som bærer med seg en enorme forventninger fra vår raskt voksende fanbase. Mens vi fortsetter å støtte og utvide Space Marine 2-universet i årene som kommer, vil vi ta med oss all lærdommen vi har og bruke dem på et enda større og mer spektakulært spill i den tredje delen."
"Vi ser på dette som en mulighet til å skape et ekte kjærlighetsbrev til Warhammer 40,000-universet.
Det virker som om alle involverte parter ønsker å smi mens jernet er varmt, og la oss få vite at fremtiden ser veldig dyster ut på en god måte, ettersom vi kan forvente at Titus' historie fortsetter et sted i fremtiden."
"Så det kommer. Space Marine 3 kommer, som Alex sier i artikkelen her. Det kommer ...være mange år unna. Ja, de starter utviklingen av det. Slik de formulerer det, virker det ikke som om de kommer til å starte den virkelige fullskalaproduksjonen av utviklingen.
For meg ser det mer ut som om de fortsatt jobber med detaljer, og at vi ikke får alt riktig før de forplikter seg til det. Så det er sannsynligvis tre, kanskje fire, kanskje flere år unna."
"Det er uklart, men det er ingen overraskelse. Det tar lang tid å lage spill nå for tiden.
De er dyre, de må gjøres riktig, og spesielt for et spill som Space Marine 2 der fansen utvilsomt har store forventninger og forhåpninger til det, må man være veldig nøye med vil bli lagt ned i dette prosjektet."
"Det eneste jeg imidlertid forventer nå, er at hvis Sabre skal begynne å jobbe med Space Marine 3, tror jeg nok det kommer til å påvirke Space Marine 2 litt. Sabre gjør mange spill, en enorm mengde forskjellige spill, inkludert ting som Mudrunner serien og alle de forskjellige spin-offene som har vært en del av den. De er et stort studio, men du har bare en begrenset mengde ressurser, og du vil ikke fortsette å ekspandere ellers blir det til slutt så dyrt å drive studioet. Så jeg vil anta at kanskje ikke akkurat nå, men kanskje om 12 måneder eller noe, vil vi begynne å se Space Marine 2-innholdet avta litt. Det vil fortsatt komme innhold, men jeg tror ikke det vil gå like raskt mens de bytter utviklere, og flytter dem fra Space Marine 2 til Space Marine 3. Men det er bare det jeg antar vil skje, vi må følge med og finne ut av det hele ut i fremtiden."
"Men det viktigste å merke seg er at Space Marine 3 har blitt annonsert, Sabre Interactive jobber med det akkurat nå, og det er åpenbart laget i samarbeid med Games Workshop og vil fortsette historien om Titus. Det er veldig spennende.
Det er all den tiden jeg har på dagens episode av GRTV News, så husk å tilbake nå på mandag for neste episode. Så frem til da, håper du nyter fredagen din, kos deg helgen, så ses vi på den andre siden. Ta vare på dere selv, alle sammen."