Soloutvikler Tudor Prodan fra Romania var i Gdańsk i Polen for å vise frem indieeventyret sitt med to tydelige påvirkninger.
"Jeg er på DevGAMM i Gdańsk i Polen, og jeg har med meg Tudor og jeg lærer om et spill som heter Tearscape som faktisk er ganske interessant for meg personlig fordi det er 8-bit stil så det er som Dark Souls, men i en 8-bit pluss chiptunes stil så hva kan du fortelle meg om hovedkonseptet i spillet?
Ja, så som du sa, utseendet og følelsen av spillet er som et gammelt klassisk Legend of Zelda-spill men det har en sjelelig innflytelse som Dark Souls og Bloodborne så det har en større vekt på kamp og utforskning og sånne ting men utseendet er veldig nostalgisk og retro Det er det, det er det, og musikken også som jeg nevnte Gjør du hele greia?
Ja, jeg er den eneste utvikleren av dette spillet Jeg gjør hele greia i bunn og grunn Inkludert musikken?
Ja, jeg kjøper også mye ressurser og musikk og sånne ting og jeg setter dem sammen, jeg skriver koden, alt Ok, du nevnte Legend of Zelda men jeg nevnte Dark Souls Så hvordan kombinerer du mekanikken fra begge sjangrene eller spillene?
Ja, så jeg synes Legend of Zelda har en veldig flott atmosfære og alt sånt men det mangler litt på kampene så det jeg prøver å gjøre er å beholde alt som er kult med Legend of Zelda men tar kampene fra Dark Souls og prøver å oversette dem til et 2D ovenfra-og-ned-perspektiv siden spillet mitt i utgangspunktet er 2D Ok, og fra Zelda kan vi også forvente fangehull og gåter?
Akkurat, ja, så etter hvert som du går gjennom spillet kommer du til nye fangehull hvert fangehull vil gi deg en ny gjenstand, en ny oppgradering som du vil kunne bruke og du vil også finne en sjef dette er mer påvirket av Dark Souls-aspektet du vil finne en stor sjef på slutten av fangehullet og når du er ferdig med det, går du videre og finner et nytt fangehull og så videre Hvor vanskelig kommer det til å bli?
Det er på den vanskelige siden, det er ikke så vanskelig 8 bit vanskelig?
Ja, mer eller mindre så det er litt vanskelig, men ikke så mye Ok, hva kan du fortelle meg om historien og hva som skjer her i denne verdenen?
Ja, så i utgangspunktet er du en jeger og målet ditt er å jakte på disse beistene som fungerer som de store sjefene i spillet det er ikke så mye vekt på historien det er mer fokus på kamp og utforskning ligner på Dark Souls og lignende spill historien kommer litt i bakgrunnen men det er litt historie, noen NPC-er, litt dialog og sånne ting men historien er ikke hovedfokuset Hva handler tittelen Tearscape om?
Flykter du fra en verden som blir revet fra hverandre?
I Dark Souls samler du sjeler for å gå opp i nivå i Tearscape samler du tårer Tårer som bokstavelig talt?
Ja Er det noe annet du vil nevne om prosjektet ditt som vi ikke har vært innom?
Ja, så klart, så jeg har allerede en demo på Steam akkurat nå Du kan skrive ønskeliste og prøve den ut Ja, vær så snill å gjøre det, du har tilgang til det første fangehullet og til den første sjefen Jeg håper folk vil sjekke det Og du har diskutert dette med forleggerne her på Defqon?
Ja, jeg har snakket med Så du leter etter en forlegger?
Ja og nei, vi får se Jeg er villig til å snakke med hvem som helst Hvis den rette partneren dukker opp, er jeg villig til å snakke med Og spillet vil bli gjort rundt?
Jeg har ingen fast dato, men jeg planlegger å gi det ut i år, senere i år Greit, jeg gleder meg til å spille Tearscape selv senere i år Tusen takk for at dere tok dere tid, nyt showet Thank you so much"