
Vi ser på det nyeste Pro Controller -systemet fra Nintendo, som byr på enda mer oppslukende elementer og forbedrede funksjoner.
"Hei alle sammen og velkommen til en ny Gamereactor Quick Look.
Da den originale Pro Controller ble lansert for Switch-konsollen, likte folk den veldig godt.
den."
"Selv om den ikke hadde avanserte funksjoner som haptisk tilbakemelding og noen av de tingene som vi ville forvente av langt mer seriøse kontrollere, elsket folk ergonomien, batterilevetiden på 40 timer, knappelayouten og den generelle designen og konstruksjonen."
"Nå har Switch 2 blitt lansert, og her er Pro 2-kontrolleren, som betyr at det er en Pro Controller for Nintendo Switch 2.
Og den har, i likhet med Switch 2 selv, mange designmessige trekk fra den originale Pro Controller og forsterker dem på en måte og kvitter seg med noe av det som var som på en måte holdt designprofilen tilbake."
"I mine hender er den dessuten litt mindre, litt lettere, men den opprettholder den samme 40 timers batterilevetiden, noe som er utrolig.
Jeg må understreke at DualSense, tror jeg, vil gi deg omtrent 6 til 8 timer, dette burde gi deg 40 timer."
"Det er ganske bra.
Disse tommestokkene er redesignet fra grunnen av, de er ikke trukket effekt, men jeg tror ikke det noen gang har vært noen problemer med stick drift på Pro Controller.
Så det faktum at Nintendo ikke har lagt til hauled-effekten, som ikke forbedrer ytelsen så mye som det bare holder driften ved døren, vel, jeg har egentlig ikke noe imot at den ikke er der."
"Men de føles fantastiske.
Mye bedre følelse, mye stivere, mye finere å ta på og mye mer responsive.
Her finner vi også en C-knapp.
C-knappen vil aktivere spillchat, som åpenbart er den nye typen av hovedfunksjonene til Switch 2."
"Jeg vil understreke at kontroversen rundt C-knappen åpenbart handler om at det den gjør er at den aktiverer en funksjon som du egentlig må betale for, noe som betyr at det er en maskinvare maskinvarebasert funksjon som ikke er en del av den generelle brukeropplevelsen av konsollen, med mindre du har et Nintendo Switch Online-abonnement."
"Da vil du ikke kunne bruke det.
Så det er overflødig hvis du ikke har abonnementet, for å si det sånn.
Det er imidlertid kult at den er der.
Vi bruker spillchat."
"Jeg liker det ikke så godt.
Jeg synes det er ganske overveldende, men det var aldri poenget med Switch-konsollen et slags rammeverk for å ha denne typen funksjoner uansett.
Det er bare fint å bruke en virkelig god kontroller med et Nintendo-system som dette."
"Det er konfigurerbare skulderknapper, noe som er flott.
Mange av disse knappene kan konfigureres generelt.
HD Rumble 2 har et akselerometer og et gyroskop, noe som betyr at alle vippefunksjonene og funksjoner som du ville fått ved å bare vippe konsollen, er fullstendig hvis du bruker denne kontrolleren."
"Det er en hodetelefonkontakt, noe som er herlig, for da den originale Switch ble lansert, var det litt av et problem med kompatibilitet med talechat.
Først ville de at du skulle bruke en smarttelefonapp mens du spilte, noe som bare er ...morsomt nå."
"Og som sagt, det er ekstra programmerbare knapper her bak, noe som er flott.
Det eneste som virkelig plager meg er at denne kontrolleren, etter alle disse årene, fortsatt ikke har analoge utløsere, noe som betyr at det kan være litt bevegelse, litt litt motstand på disse utløserne her, men de er som, det er en en-knapps ting."
"Det er ikke noe gradvis trykk, noe som ville vært så herlig i et spill som, jeg vet ikke, Mario Kart frickin' World, som ble lansert med konsollen, en kartracer, som bare har A for full gass, tenk deg at hvis du gradvis kunne trykke på gassen som du ville i et hvilket som helst annet racingspill, men det kommer til å være irriterende av flere forskjellige grunner fordi HD Rumble 2 faktisk er ganske bra."
"Det er ikke det samme som den haptiske tilbakemeldingen du får i en dobbel forstand, men det er bra nok.
Så det er litt skuffende at de utelater analoge utløsere.
Bortsett fra det, synes jeg at dette er verdt alle pengene Nintendo forlanger."
"Det er en flott, enkel kontroller som jeg tror mange Switch 2-eiere vil bli veldig fornøyde med med.
Så for mye mer om Switch 2 og Pro Controller, følg med, ha det."