Til tross for de nåværende økonomiske utfordringene.
"Hei alle sammen, og velkommen tilbake til enda en utgave av GRTV News. I dag skal vi snakke litt om Grand Theft Auto, fordi det har kommet frem en hel haug med informasjon om spillet den siste tiden. Det dreier seg i hovedsak om samtaler og uttalelser som Strauss Zelnick, administrerende direktør i Take-Two Publishing, har kommet med. Forhåndsbestillinger De fleste fans som forhåndsbestiller et eksemplar av spillet så så tidlig, velger Premium Edition. De nøyer seg ikke bare med Base utgaven, de velger Premium-utgaven. La oss ta en titt, og så skal vi snakke litt mer om det etterpå. Så ja, Grand Theft Auto VI-fans forhåndsbestilte den dyrere utgaven til tross for de økonomiske utfordringene. Sjefen i Take-Two, Charles Zelnick, sier at dette kanskje gjenspeiler det faktum at de mest ivrige forbrukerne er de som forhåndsbestiller nå. Så selvfølgelig er ingenting mer populært akkurat nå enn «Grand Theft Auto 6», og forhåndsbestillingene er i full gang. I en tid da tollsatser, krig og inflasjon har gjort ting dyrere, og med spillbransjen hardt rammet av skyhøye komponentpriser, skulle man naturligvis tro at folk ville være ivrige etter å spare noen kroner der det lar seg gjøre. Det ser imidlertid ikke ut til å være tilfelle med Grand Theft Auto 6. Da Strauss Zelnick, administrerende direktør i Take-Two Interactive, nylig var gjest på CNBC for å diskutere blant annet GTA 6, avslørte han at forhåndsbestillingene vil bli mye bedre enn forventet. Spillet er tilgjengelig i to utgaver, en standardversjon for 79,99 dollar og for 99,99 dollar. Du kan også velge den mer funksjonsrike Ultimate Edition. Normalt pleier folk å velge standard utgaven, men ingenting ved lanseringen av Grand Theft Auto 6 er normalt, så Zelnik avslører at etterspørselen i større grad går i retning av premiumutgaven. Det faktum at dette spillet forhåndsbestilles i langt større grad enn forventet, betyr naturligvis millioner eksemplarer, og at det i denne situasjonen selges flere av den dyrere utgaven betyr naturligvis rekordinntekter for Rockstar. Zelnick erkjenner imidlertid at denne forbrukeratferden kanskje ikke varer, og gir en mulig forklaring på at kan være et uttrykk for at de mest ivrige forbrukerne er de som forhåndsbestiller akkurat nå. Uansett hva som er tilfelle, er det i alle fall utrolig imponerende. Hvilken versjon har du tenkt å kjøpe når Grand Theft Auto 6 slippes for PlayStation 5 og Xbox Series S og X den 19. november? Jeg synes det er litt fantastisk vinkling Strauss Zelnick legger ut akkurat nå når det gjelder det, kan det være et uttrykk for at de mest ivrige forbrukerne er de som forhåndsbestiller akkurat nå. Jeg synes GTA er en fullstendig anomali i den forstand at det på mange forskjellige måter, men å si at de som forhåndsbestiller er de mest ivrige forbrukerne, synes jeg igjen er litt feil på en måte. Jeg tror ivrige forbrukere, må man si de som har vært der, de som alltid er der alltid, ikke de som kommer og går i forbindelse med de store lanseringene."
"Naturligvis, på grunn av GTA, på grunn av måten det er lagt opp på, eksisterer det i samme slags som for eksempel et EA Sports FC-spill, et Call of Duty-spill eller til og med et «Battlefield»-spill. Og det bringer mye, la oss si, oppmerksomhet utenfra tilbake til bransjen på en måte som, du vet, kanskje et «Phantom Blade Zero» ikke vil gjøre. Jeg sier ikke at Phantom Blade Zero kommer til å bli et dårlig spill. Det ser ut til å bli fantastisk, men det har ikke samme tiltrekningskraft som et «Grand Theft Auto». Så når man sier at de mest ivrige forbrukerne er de som forhåndsbestiller, så tror ikke det er tilfelle. Jeg tror det er..."
"Kanskje de som er mest mainstream, på en måte? Man kan vel si det slik. Det er interessant, for jeg tror de ivrige forbrukerne har kommet til et punkt med forhåndsbestillinger at de uten å nøle kan si: «Ikke forhåndsbestill.» Spesielt når det gjelder et digitalt spill som dette. Men hvis dette var en samlerutgave, en fysisk samlerutgave av Grand Theft Auto, og folk sluker den, ville jeg forstått det. Faktisk ville det ikke overraske meg om flertallet av dem ble er kjøpt på svart marked. Dette er ikke det, dette er folk som forhåndsbestiller en digital utgave, noe som betyr at du kan forhåndsbestille akkurat dette eksemplaret to timer før lanseringen, og du vil fortsatt få det samme. Det du gjør nå, er å støtte et spill som du egentlig har sett hvis du forhåndsbestiller det, fordi de bare har vist frem to trailere. Kontekst De som forhåndsbestiller spillet, er de ivrige forbrukerne. Jeg synes det er litt urettferdig fordi jeg tror de ivrige forbrukerne er de som sannsynligvis holder pusten litt og venter på å se mer før de tar en økonomisk beslutning om det. Når det gjelder om det er en premiumutgave eller en basisutgave, er det helt irrelevant, for hvis jeg har forstått det riktig, er det du i praksis får med premiumutgaven er egentlig et månedsabonnement på Grand Theft Auto Plus eller hva det nå heter, den abonnementsting som hjelper med online-spill, og du får noen få andre slags kosmetiske ting. Vi snakker ikke om at du får et sesongkort med det eller noe slikt. Det er, ærlig talt, meningsløse greier. Øh, så jeg, jeg tror, ja, jeg tror Strauss klarer seg veldig bra der, for å si det, for å si det pent. Men jeg tror ikke påstanden om at de som forhåndsbestiller er ivrige forbrukere, er er et ganske nøyaktig bilde av det. Øh, men ja, det er alt jeg har tid til i dagens GRTV News, men jeg er tilbake i morgen med neste utgave denne uken. Så takk for at dere fulgte med, og vi ses i neste utgave. Ha det bra, alle sammen."