Skip to main content
Gamereactor Nyheter Baldur's Gate III
Nyheter

Baldur's Gate III-skaperne om hvorfor abonnementer ikke bør dominere spill

"Uansett hvordan fremtiden for spill ser ut, vil innholdet alltid være konge."
Alex Hopley Editor UK 21 januar 2024

Som svar på Ubisoft-sjef Philippe Tremblays nylige uttalelser om at spillere må venne seg til ikke å eie spillene sine, har Larian-sjef Swen Vincke kommet på banen for å si sin mening om saken.

I en Twitter/X-tråd er det tydelig at Vincke mener at fremtiden for bransjen ikke kommer til å være lys hvis den blir dominert av et abonnementsmonopol. "Det kommer til å bli mye vanskeligere å få godt innhold hvis abonnement blir den dominerende modellen og en utvalgt gruppe får bestemme hva som skal ut på markedet og ikke", <em>skriver han. <em>"Direkte fra utvikler til spillere er veien å gå."

https://twitter.com/LarAtLarian/status/1747556874562457799

Vincke fortsetter med å forklare at hvis abonnementer blir normen, vil spill i mye større grad enn i dag bli en kost/nytte-analyse. Vincke påpeker også at det vil bli enda vanskeligere å bli oppdaget i et hav av abonnementstitler enn det er i dag. Det er fullt mulig at vi i en verden med kun abonnementer ikke vil se noe slikt som Baldur's Gate III, i hvert fall hvis man skal følge Vinckes tankegang.

Er du enig med Swen Vincke?

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2023 · 8 908 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.