Skip to main content
Gamereactor Nyheter Wicked
Nyheter

Wicked trekker seg fra den kommende kampen mot Moana 2 for å gå inn i colosseum med Gladiator 2

Den kommende filmatiseringen av det berømte teaterstykket kommer tidligere enn forventet.
Ben Lyons Senior Editor 2 juli 2024

Det er noen virkelig store filmer som ønsker å debutere i november. Vi har Moana-oppfølgeren som er planlagt til 27. november, og ut fra de siste kinotrendene, som viser at animasjonsfilmer gjør det veldig bra, kan det være et sikkert tips for en veldig stor åpningshelg og kinopremiere. Dette er utvilsomt også grunnen til at Universal har bestemt seg for å fremskynde lanseringen av Wicked: Part One.

I stedet for å gå i kamp mot Moana 2, vil filmatiseringen av det berømte teaterstykket nå utveksle slag med Ridley Scotts etterlengtede oppfølger, Gladiator 2, ettersom de to filmene nå er satt til å ha premiere på samme dato: 22. november.

Som Variety bemerker, er dette sannsynligvis fordi Wicked og Moana 2 begge er musikaler rettet mot en lignende kvinnelig demografisk målgruppe, men uansett vil filmen ha sitt å stri med hvis Gladiator 2 fortsetter å generere interesse og oppmerksomhet i tiden frem til den kommer.

Hva skal du se på premieredagen? Gladiator 2 eller Wicked: Part One?

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Full profil Gamereactor-skribent siden October 2020 · 14 284 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.