Skip to main content
Nyheter

It Takes Two har solgt over 20 millioner eksemplarer

Det betyr at det har solgt 4 millioner eksemplarer siden mars, noe som er ekstremt imponerende for en tre år gammel tittel.
Jonas Mäki Editor Sweden Oppdatert 17 oktober 2024

Det prisbelønte eventyret It Takes Two sjarmerte spillverden da det hadde premiere for drøyt tre år siden, og leverte co-op på en helt nyskapende måte. Her må vi hjelpe ekteparet Cody og May, som har begynt å gli fra hverandre, med å finne tilbake til kjærligheten igjen, noe datteren deres virkelig ønsker seg.

Eventyret har vært vanvittig populært fra første stund, og har nådd milepæl etter milepæl siden lanseringen - til tross for at det ikke har noen singleplayer og dermed krever noen å spille sammen med (sjenerøst nok kan du imidlertid dele spillet ditt med en venn på nettet, noe som utvilsomt har bidratt til suksessen). Nå har det imidlertid oppnådd noe som svært få spill kan skryte av - det har passert 20 millioner solgte eksemplarer, noe spillets svenske utvikler Hazelight kunngjorde på Instagram, der de også benyttet anledningen til å takke alle fansen for den utrolige støtten.

Senere i år får vi se hva Hazelight vil gjøre videre, men det ryktes at det blir en oppfølger til It Takes Two.

https://www.instagram.com/p/DBMQpXVIf7M/

Editor Sweden Jonas Mäki has written for Gamereactor since 2002, becoming an editor in 2007. He covers the video game industry across news, releases and the business side, with a particular interest in sales figures and where the industry is heading.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2007 · 5 357 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.