Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Joe Biden ønsker NBA-mesterne fra 2024 velkommen til Det hvite hus

Biden spøker: "Jeg pleide å være den yngste, nå er jeg den eldste".
Javier Escribano Editor Spain 22 november 2024

Joe Biden, i sine siste måneder som USAs 46. president, har videreført tradisjonen som startet for over seks tiår siden, og har tatt imot de nåværende NBA-mesterne i Det hvite hus: Boston Celtics.

Biden fortalte Celtics-spillerne og pressen som ble ønsket velkommen til Det hvite hus, at Bidens kodenavn i Secret Service er "Celtic", på grunn av hans irske opphav.

Biden roste også Celtics, laget med flest NBA-titler i historien, 18 titler.

https://x.com/celtics/status/1859765352550498665

Biden roste spesielt trener Joe Mazzulla, som med sine 36 år (35 da han vant tittelen) er den nest yngste basketballtreneren siden Bill Russell. "Jeg sa til ham at jeg pleide å være den yngste, og nå er jeg den eldste", spøkte Biden, som en gang var en av de yngste senatorene i USA og nå vil trekke seg tilbake som USAs eldste president noensinne. "Jeg likte bedre å være den yngste".

Første gang en amerikansk president ønsket NBA-vinnere velkommen til Det hvite hus var i 1963, da Russell (også fra Boston Celtics) møtte John F. Kennedy.

Under Donald Trumps første presidentperiode (2017-2020) vant Golden State Warriors to ganger, og Los Angeles Lakers vant én gang. Ingen av dem ønsket å møte Trump (i 2019 var det Toronto Raptors som vant, og de besøkte Justin Trudeau).

Editor Spain Javier Escribano wrote for Gamereactor from 2024, covering sport alongside video games and world news. His work appeared on the Spanish and international editions.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2024 · 5 318 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.