Skip to main content
Nyheter

Morrowind og Skyrim utnytter suksessen til The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered

Det er ikke bare The Elder Scrolls IV som fansen vender tilbake til.
GR Staff Editorial Team 29 april 2025

The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered The Elder Scrolls IV har vært en stor suksess for Bethesda og Xbox siden lanseringen i forrige uke for Xbox Series X|S, PlayStation 5 og PC. At det ble annonsert og utgitt på samme dag, ser ut til å ha vært en genistrek, og spørsmålet er om Bethesda-fansen har vært så lyriske siden The Elder Scrolls V: Skyrim ble utgitt så langt tilbake som i 2011.

Apropos Skyrim, vi nettopp at spillet har økt med 26% blant aktive spillere på Xbox siden før Oblivion Remaster ble sluppet, og ikke bare det. Til og med The Elder Scrolls III: Morrowind og det originale Oblivion har økt så mye som 113 %. Dette er veldig gode nyheter for et Bethesda som trenger litt godvilje etter de blandede meningene om Starfield. Forhåpentligvis vil flagget holde seg høyt til The Elder Scrolls VI kommer.

The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered nådde fire millioner spillere på bare tre dager. Tallet er selvfølgelig enda høyere nå, og vi får snart høre hvor mye.

Editorial Team Articles published under the Gamereactor byline are the work of the site's editorial team, covering news, releases and the wider industry across Gamereactor's European editions.
Full profil Gamereactor-skribent siden 1998 · 1 322 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.