Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Messi saksøkes av en arrangør for ikke å ha spilt en vennskapskamp i Miami

Messi var kontraktsfestet til å spille en vennskapskamp, men kampen overlappet med MLS-sesongen.
Javier Escribano Editor Spain 17 april 2026

VID Music Group, en eventarrangør i Miami, har saksøkt Lionel Messi, det argentinske fotballforbundet (AFA) og sportssjef Julian Marcos Kapelan etter at Messi ikke spilte i en oppvisningskamp i Miami i fjor, skriver Reuters.

VID Music Group hadde i fjor sommer inngått en avtale med AFA om å promotere to av Argentinas vennskapskamper i oktober 2025, mot Venezuela (10. oktober) og Puerto Rico (14. oktober). VID fikk de eksklusive senderettighetene i bytte mot billett-, kringkastings- og sponsorinntekter for AFA, men VID krevde at Messi skulle spille minst 30 minutter i hver kamp, med mindre han var skadet, fordi hans deltakelse var sentral for den kommersielle verdien av pakken.

Messi spilte ikke kampen mot Venezuela, ettersom Messi skulle spille med Inter Miami i MLS dagen etter, og de to turneringene overlappet hverandre: Han scoret to mål i 4-0-seieren over Atlanta United. Han spilte imidlertid kampen mot Puerto Rico 14. oktober, og noterte seg for to målgivende pasninger i 6-0-seieren.

Nå saksøker VID AFA for kontraktsbrudd, og beskylder Messi for uaktsom feilaktig fremstilling og for å ha konspirert med Kapelan og AFA for å få VID til å inngå en kontrakt under falske forutsetninger.

Editor Spain Javier Escribano wrote for Gamereactor from 2024, covering sport alongside video games and world news. His work appeared on the Spanish and international editions.
Full profil Gamereactor-skribent siden 2024 · 5 318 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.