Skip to main content
Gamereactor Nyheter Star Wars: Obi-Wan
Nyheter

Obi Wan ikke på PC

LucasArts har valgt å stoppe arbeidet på PC-versjonen av Star Wars: Obi Wan, som ellers skulle komme i løpet av første kvartal neste år.
Nicklas Mether 22 november 2000

LucasArts har valgt å stoppe arbeidet på PC-versjonen av Star Wars: Obi Wan, som ellers skulle komme i løpet av første kvartal neste år.

Beskjeden kommer som en overraskelse, da det ikke akkurat er det man forventer av et spill, som var i sluttstadiet av sin utvikling, og spesiellt ikke fra en så stor en utvikler som LucasArts. Spillet avlyses ikke, men skal istedet videreutvikles til en av neste generasjons konsoller. Hvilken er ikke sikkert enda, men et god gjettning ville være Xbox, da Microsoft lenge har fisket etter store eksklusive titler av denne typen. Xbox er også veldig lik PC'en som utviklingsplattform og en stor del av arbeidet vil kunne brukes i utviklingen til Microsofts konsoll.

LucasArts er kommet med en litt vag bortforklaring, men det virker ikke, som om de er helt tilfredse med PC formatet. De påpeker at de fortsatt vil støtte PC formatet, ikke minst med Star Wars Online, som utvikles sammen med Verant, skaperne av Everquest.

Les selv hva LucasArts har å si her.

Full profil 721 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.