Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

EA, U2 og Steven Spielberg?

EA-sjefen snakker kvalitet og omelett...
Carl Thomas Aarum 16 oktober 2008

EA har måttet tåle mye kritikk de siste årene, og har fått rykte på seg for å resirkulere gamle spillserier, og levere samlebåndsprodukter år etter år. De siste årene har de imidlertid jobbet hard for å svare på tiltale, og resultatet har vært helt nye spillserier fra interne utviklere, som Army of Two, Dead Space og Mirror's Edge. I et intervju med Gamasutra sier EA-sjef John Riccitiello følgende:

- Hvis du vil ha god mat på bordet, og du har kokker på kjøkkenet, må du gi dem bedre ingredienser og bedre trening - og hvis noen skulle brenne en omelett, så går den i søpla.

Riccitiello tenker selvsagt på Tiberium, et skytespill satt i Command & Conquer-universet, som nylig ble skrapet på grunn av haltende kvalitet.

- U2 har laget suverene album, Steven Spielberg har laget flotte filmer, men det betyr ikke at de ikke har sine Tiberium-opplevelser, avslutter Riccitiello.

Full profil 1 358 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.