Skip to main content
Gamereactor Nyheter
Nyheter

Prisøkning på Playstation 3

Finanskrisa rammer Sony
Carl Thomas Aarum 31 oktober 2008

Microsoft har allerede satt ned prisen på Xbox 360 to ganger i år, men Sony velger en litt annen taktikk med sin Playstation 3. I dagens Farojournalen kan vi lese om en antatt prisøkning på Playstation 3-maskinen i Norge, samt høyere pris på spill utgitt av Sony. Årsaken skal være finanskrise, en sterk euro og en svak krone.

Det er snakk om en økning på seks prosent, og med en utsalgspris i dag på rundt 3900 (80 GB på Elkjøp), blir det en økning på snaue 250,- kroner per konsoll. Spillene kan øke med så mye som en femtilapp per stykk.

- Vi må forholde oss til at euroen har steget såpass mye at vi nå betaler langt mer for varene vi kjøper fra Sony, sier commercial director for Playstation i Norge Finn Robøle i Nordisk Film Distribusjon til Farojournalen.
- Det ligger ikke finansielle motiver om at vi skal tjene mer bak, forsikrer Robøle.

Ifølge Robøle kan det være snakk om ytterligere en prisøkning før jul dersom euroen fortsetter å stige.

Full profil 1 358 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.