Skip to main content
Gamereactor Nyheter Need for Speed: Undercover
Nyheter

Need for Speed i trøbbel?

Ryktene sirkulerer...
Carl Thomas Aarum 17 desember 2008

I dagens utgave av Jungeltelegrafen, kan vi lese at Need for Speed-serien er i trøbbel. Need for Speed: Undercover har ikke solgt i nærheten av forventningene, og kritikerne har vært moderate i sin begeistring, for å si det pent. Nå får det konsekvenser.

Det ryktes om alt fra omstrukturering til nedleggelse, men mest sannsynlig er i alle fall ryktet om at de tre teamene som jobber med Need for Speed i dag skal kuttes ned til ett team, og fortsette å lage Need for Speed med en lenger utviklingssyklus. Et annet rykte er at Criterion skal ta over utviklingen, og benytte seg av sin teknologi de har brukt i Burnout-spillene.

Hvor mye sannhet det er i dette, kan vi selvsagt ikke si noe om. EA sier at de ikke kommenterer anonyme rykter, og at de skal komme med en uttalelse når det passer seg. En representant for EA-ledelsen sier imidlertid at selskapet jobber med å trimme produktkatalogen, studioene og personalet.

Full profil 1 358 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.